Četrtek, 28. marec 2024
12.11.2022
21:28
RK Krško, Sobotič, Glaser
V 8. krogu 1. slovenske rokometne lige peti poraz krških rokometašev. A tudi tokrat so bili blizu točke. Še več, blizu so bili zmagi in dvema točkama. A so v zadnjih minutah tekme preveč popustili.

Vodili s šestimi zadetki, izgubili za enega

KRŠKO Krški rokometaši tudi po sedmi odigrani tekmi v 1. slovenski rokometni ligi še čakajo na zmago. A tokrat so ji bili znova zelo blizu. V prvem polčasu so odigrali prepričljivo in prvoligaško, v 26. minuti ob rezultatu 15:9 vodili s šestimi zadetki prednosti, nato pa v zadnjih štirih minutah popustili in dovolili gostom, da so se z delnim izidom 6:2 približali na dva zadetka zaostanka, ko je bilo ob polčasu na semaforju 17:15.

Prvo izenačenje v 37. minuti

Ribničani so Krčane prvič ulovili na 20:20 v 37. minuti, minuto pozneje pa so prvič celo povedli. Do 50. minute so domači lovili goste ob zadetku zaostanka, po strelu Glaserja s sedmih metrov pa znova povedli z rezultatom 28:27. Šest minut pozneje je Ljevar zadel za 28:30, v 59. minuti pa so Ribničani vodili že s tremi zadetki - na semaforju je pisalo 29:32. Končni rezultat je v zadnjih sekundah tekme postavil Romih, s sedmimi zadetki najboljši strelec pri domačih je zadel za 32:33.

Kako naprej?

Krčani naslednjo soboto gostujejo v Kopru, Ribničani doma gostijo Mariborčane. Prav Mariborčani bodo v 10. krogu lige 26. novembra v Krškem naslednji nasprotniki Krčanov.

RK Krško : RD Riko Ribnica
32:33 (17:15)