23.10.2022
21:04
RK Krško, poraz, Novo mesto
Celotno tekmo so imeli zmago v svojih rokah, potem pa ... So se morali zadovoljiti le s točko. V 6. krogu 1. slovenske rokometne lige je v Krškem gostovala ekipa Sviš iz Ivančne Gorice.

RK Krško : RK Sviš Ivančna Gorica
26:26 (12:11)

RK Krško:
Logar, Kozole, Žitković, Škafar, Sintič 4, Sobotič 5, Romih 4, Grobelnik, Baznik 2, Resnik, Košir 2, Novak 1, Glaser 6(2), Švalj 2, Dosedla, Šibanc.

RK Sviš Ivančna Gorica:
Komar, Becev, Cirar 2, Justin 6(2), Abramović 6(2), Zavodnik 3, Tekavčič 2, Struna, Omahen, Kutnar 2, Pirnat, Marojevič 1, Sašek 2, Kompare 1, Košir 1, Glavan.

RK Krško 3(2), RK Sviš Ivančna Gorica 6(4).

RK Krško 6 minut, RK Sviš Ivančna Gorica 8 minut.

Na pragu zmage, na koncu pa (le) točka

KRŠKO V 6. krogu so imeli Krčani novo priložnost, da v svoj zbirnik točk v prvoligaški druščini vpišejo prvo letošnjo zmago. Gostje iz Ivančne Gorice so vodili le v 7. in 15. minuti srečanja, domači so imeli skozi celotno srečanje nadzor nad rezultatom. Tudi ob koncu prvega polčasa, ko zadnje tri minute v prvem delu niso dosegli zadetka (so pa zato gostje dva), prvi polčas se je končal z minimalno prednostjo Krčanov in rezultatom 12:11.

Vodili že s tremi zadetki prednosti

V 38. minuti so Krčani prvič povedli za dva zadetka, tri minute pozneje pa so po zadetku Baznika vodili tudi že s tremi. Takšno prednost so zadržali do 52. minute, ko je prednost začela kopneti. Cirar je v 59. minuti izenačil na 25:25, Glaser je nato zadel za 26:25, po gostujoči minuti odmora je Justin znova izenačil na 26:26. Slabe pol minute pred koncem so imeli Krčani zadnji napad na srečanju, žoga je zaokrožila po devetmetrskem prostoru in prišla na desno krilo do Romiha, v zadnji sekundi srečanja je Glavan njegov strel ubranil, srečanje pa se je končalo z delitvijo točk in rezultatom 26:26.

Dobovčani poraženi v Celju

Dobovski rokometaši so v tem krogu gostovali v Celju in izgubili z visokih 38:22 (20:9). Nešič je dosegel 6 zadetkov, Bogovič in Luzar sta bila uspešna trikrat. V naslednjem krogu v sredo, 2. novembra, Krčani odhajajo na gostovanje v Velenje, Dobovčani bodo v domači dvorani gostili Slovenj Gradec.