X
PON
TOR
SRE

Vnesi kodo za adwords...
Center za podjetništvo in turizem Krško tudi letos organizira Festival piva & BBQ, ki bo v petek, 23. maja 2025, od 17. ure dalje v starem mestnem jedru Krškega (peš cona pri CPT Krško).

Vnesi kodo za adwords...

Namen celotnega dogodka je širša promocija lokalnih posavskih proizvajalcev piva, ki skupaj z najboljšimi slovenskimi pivovarji predstavljajo različne stile kraft piva, ki se vari v manjših butičnih pivovarnah. V sklopu dogodka bo poudarek tudi na svetovanju o osnovah poznavanja nastanka piva, stilih piva, aromah in okusih ter o pravilnem ravnanju s pivom.
 
Kaj pričakovati?
V starem mestnem jedru Krškega se obeta zabavno dogajanje in druženje s prijatelji. Predstavili se bodo najboljši slovenski  kraft pivovarji iz Posavja in širše Slovenije. Obeta se preplet zabave, okušanja in izobraževanja na temo piva.
Spremljevalni program: Iz žara bodo dišali najboljši kulinarični užitki, na voljo bo sladki kotiček in vse skupaj bodo zaokrožil Big band Krško s pevko ter DJ Boyan.

me

Tudi tokrat prireditev s čim manj odpadki!


Skupaj se bomo trudili, da bo odpadkov čim manj ter da s pravilnim ločenim zbiranjem materialom omogočimo njihovo kroženje, reciklažo in ponovno uporabo.

Kako nam bo to uspelo?

  • dosledno ločeno zbiranje odpadkov na treh ekoloških otokih,
  • pri pravilnem zbiranju odpadkov bo obiskovalcem na pomoč zelena straža ob ekoloških otokih,
  • program dogodka je organiziran na način, da ustvarja čim manj odpadkov - povratni stekleni in plastični kozarci, kompostabilni pribor za hrano,
  • pitna vodna na prizorišču - prinesite svoje kozarce ali lončke!

 

Zakaj se moramo ukvarjati z odpadki?

Po tujih podatkih v povprečju vsak obiskovalec prireditev ustvari več kot kilogram odpadkov na dan. Večinoma odpadki na prireditvah niso ločeno zbrani, kar pomeni, da niti predpogoj za reciklažo ni dosežen. V Krškem želimo narediti korak naprej in poleg reciklaže poskrbeti še za preprečevanje nastajanja odpadkov.

Zavedamo se, da je okolje stvar vseh nas, zato želimo postati zgled tako za udeležence kot druge festivalske organizatorje.
Hvala, ker nam boste pri izpolnjevanju zaveze in ciljev pomagali tudi vi!

malice v posavju 1

Ponedeljek
Oblačno
3.9°C / 1.3°C
Veter: 13.6 km/h
Torek
Dež
6.1°C / 1.4°C
Veter: 7.5 km/h
Sreda
Padavine
5.4°C / 4.4°C
Veter: 9.5 km/h
Četrtek
Dež
10.3°C / 3.6°C
Veter: 9.7 km/h

Kamere v Posavju

  • kostak nek fakulteta za energetiko logo siv 1 avtoline

O nas

 

Spletno mesto ePosavje združuje vse Posavce od blizu in daleč. Bi želeli objaviti novico, zapis, fotografije? Pišite nam na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled..

Elektronski medij ePosavje je vpisan v razvid medijev, ki ga vodi Ministrstvo za kulturo, pod zaporedno številko 1243.

 

Poiščite nas tudi na

 

 IN YT X

Icon malice

Malice v Posavju

Preverite ponudbo malic v Posavju in izberite, kaj boste danes okusili.

 

Icon kamera

Spletne kamere

Preverite trenutno dogajanje v Posavju v živo, kjerkoli že ste.

 

Icon oglasevanje

Oglaševanje na portalu

Povečajte prepoznavnost svojega podjetja z oglasi na našem portalu.

Imate zanimivo vsebino za objavo?

Pišite nam!