V Posavju 10.7° C Ponedeljek, 29. 2024
21.08.2023
12:50
NK Brežice, NK Krško
V posavskem nogometnem derbiju so v soboto zvečer brežiški nogometaši s 3:2 premagali Krčane.

NK Brežice 1919 Terme Čatež : NK Krško
3:2 (0:1)

Semafor:

• 0:1 - 32. min. - Zakrajšek (NK Krško)
  • 1:1 - 60. min. - Črpič (NK Brežice 1919 Terme Čatež)
  • 2:1 - 68. min. - Kustrin (NK Brežice 1919 Terme Čatež)
  • 2:2 - 81. min. - Jurečič (NK Krško), 11m
  • 3:2 - 88. min. - Sirk (NK Brežice 1919 Terme Čatež)

NK Brežice 1919 Terme Čatež:
Grešak, Regović (od 75. Cerjak), Črpič (od 85. Juhart), Hervol, Kustrin, Vidmar, Sirk, Geč, Lipec, Mokrović, Bajs.

NK Krško:
Goričar, Lokar, Macur, Stanič (od 80. Čičić), Dalipi (od 60. Regvar), Jurečič, Gorenc, Petančič, Zbašnik, Lazanski (od 80. Drnovšek), Zakrajšek.

V tekmi preobratov zmaga domačinov

BREŽICE V 2. krogu 3. slovenske nogometne lige vzhod so na stadionu v Brežicah brežiški nogometaši s 3:2 premagali sosede iz Krškega.

Pet zadetkov

V 32. minuti je Krčane v vodstvo popeljal kapetan Zakrajšek in kot se je izkazalo pozneje, se je s tem rezultatom prvi polčasu tudi zaključil. Številni gledalci, po zapisniku Nogometne zveze Slovenije so jih našteli 610, je v drugem polčasu videlo štiri zadetke. Najprej je v 60. minuti na 1:1 izenačil Črpič, osem minut pozneje pa so domačini že vodili, zadel je Kustrin. Do četrtega zadetka na tekmi gledalci niso čakali dolgo, v 81. minuti je bil namreč z enajstmetrovke uspešen Jurečič. Odločitev o zmagovalcu je padla v 88. minuti po zadetku Sirka.

Kako naprej?

Krčane zdaj v četrtek čaka zaostala tekma 1. kroga 1. slovenske nogometne lige, ko v Krško prihaja ekipa Šmartno 1928, nato pa v soboto, 2. septembra gostijo ekipo Podvincev. Brežičani bodo v nedeljo, 3. septembra, gostovali pri ekipi Šmartno 1928.