V Posavju 3.4° C Sobota, 27. 2024
18.03.2022
21:20
RK Krško, pokal
Krški rokometaši so v zaostalem srečanju 8. kroga 1. B slovenske rokometne lige v petek v Gorišnici premagali ekipo RD Moškanjci Gorišnica, srečanje se je končalo z rezultatom 28:31 (14:14).

RD Moškanjci Gorišnica : RK Krško
28:31 (14:14)

RD Moškanjci Gorišnica:
Ranfl, Bratuša, Brodnjak, Tement, Šandor 8(1), Bedrač 2, Ozmec, Maroh 7, Zupanič 2, Sok, Hrupič 6, Bedarč 2, Krasnič 1.

RK Krško:
Kozole, Žitnik, Zorič 2, Dular, Sintič 6, Romih 6, Glaser 2(2), Baznik 1, Švalj, Novak 3, Košir 5, Šibanc 2.

RD Moškanjci Gorišnica 1(1), RK Krško 2(2).

RD Moškanjci Gorišnica 16 minut, RK Krško 2 minuti.

Zmaga št. 16

GORIŠNICA Krčani so v Gorišnici po izenačnih prvih minutah srečanja v prvem polčasu zaostajali tudi že za tri zadetke, ko je bilo v 22. minuti na semaforju 13:10. Do konca prvega dela so rezultat uspeli poravnati, tik pred odhodom v garderobe je v 30. minuti s sedemmetrovke za 14:14 zadel Glaser. V drugem delu so Krčani prevzeli pobudo, Romih je zadel za 14:15, nato pa zeleni prednosti niso več izpustili iz svojih rok. V 40. minuti je bil rezultat 19:20, v 50. je bilo na semaforju 23:26, srečanje pa se je nato končalo z 28:31 (14:14).

Kako naprej?

Krški rokometaši imajo zdaj s tekmo več na lestvici štiri točke prednosti med novomeško Krko, naslednjo soboto pod Sremič prihaja ekipa Izole. Sevničani bodo naslednjo soboto gostovali v Hrastniku.