14.02.2022
11:51
RK Krško, RK Sevnica
Grafika: ePosavje.com
Posavski rokometaši v 1. B slovenski rokometni ligi bi najraje kar najhitreje pozabili soboto. Krčani so izgubili v Novem mestu (prvič v sezoni), Sevničani so bili prekratki v Škofljici.

MRK Krka : RK Krško
24:23 (14:11)

MRK Krka:
Rauh, Bradeško 1, Avsec 4, Majstorović, Nosan, Ernestl 6(2), Knavs 5, Klemenčič 1, Vukić 2, Lončar 5, Brajer, Emeršič, Windischer, Zajc.

RK Krško:
Kozole, Žitnik, Pajič, Zorič, Romih 2, Dular, Košir 1, Glaser 6(3), Sobotič 3, Sintič 6, Baznik, Resnik, Novak 2, Švalj, Jazbec 1, Šibanc 2.

Sedemmetrovke:
MRK Krka 3(2), RK Krško 4(3)

Izključitve:
MRK Krka 8 minut, RK Krško 10 minut.

Prvi poraz Krčanov v ligi

Krški rokometaši so v 15. krogu 1. B slovenske rokometne lige morali priznati premoč sosedom iz Novega mesta. Krkaši so bili do samega začetka boljši nasprotnik in vodili čez celoten prvi polčas, v 26. minuti so prvič povedli s štirimi zadetki prednosti, ko je bilo na semaforju 12:8. Polčas se je sicer končal s tremi zadetki prednosti, Novomeščani so ga dobili s 14:11. Krčani v nadaljevanju srečanja niso našli pravega odgovora za razpoložene domačine, ki so v 45. minuti vodili tudi s petimi zadetki ob rezultatu 20:15.

Krčani so se prebudili prepozno

Ob koncu srečanja so se vendarle prebudili, po seriji zadetkov 5:1 je Glaser dve minuti pred koncem izenačil na 23:23, v naslednjem napadu je Lončar zadel za 24:23. Slabo minuto pred koncem so imeli Krčani priložnost za izenačenje, a je domači vratar Brajer ubranil strel Sobotiču. Slabe pol minute pred koncem so s tesnim pokrivanjem domačinov Krčani prišli do še ene priložnosti. Štiri sekunde pred koncem so imeli še en napad - Sintič je z leve podal Sobotiča, ta na desno krilo do Romiha, žoga pa v gol. A kaj, ko je bila sirena prehitra. 24:23 - zmaga Krkašev in prvi poraz Krčanov.

ŠRD Škofljica Pekarna Pečjak : RK Sevnica
27:26 (11:9)

ŠRD Škofljica Pekarna Pečjak:
Dolinšek Kogoj 3, Kljun 3, Podmenik Mik 1, Regner, Hvala-Stojanovič, Gorjup, Gliha, Šalamon, Ju. Rot 11(2), Pangerc, Šegula, Šnajdar, Etling 1, Zafran 1, Puc 2, Jo. Rot 5 (3).

RK Sevnica:
Kroflič, Koritnik 4, Mrgole 5, Kovačič, Vidmar 3, Mastnak, Nunčič, Cigler 7, Daks, Kuhar, Štarkl 1, Kolman, Fatić, Kozole 3, Knez 3.

ŠRD Škofljica Pekarna Pečjak 5(5), RK Sevnica 3(3)

ŠRD Škofljica Pekarna Pečjak 6 minut, RK Sevnica 4 minute.

Sevničani izgubili proti neposrednim tekmecem za 4. mesto

V drugem derbiju vrha lestvice so Sevničani gostovali pri Škofljici in prav tako izgubili z zadetkom zaostanka, ko je bilo na koncu 27:26 (11:9). Domači so še sedem minut pred koncem vodili s štirimi zadetki prednosti, ta je do 58. minute skopnela na dva zadetka, Kozole in Cigler sta zadela še za 27:25 in 27:26, po minuti odmora domačega trenerja Obajdin Parfanta pa je Sevničanom zmanjkalo časa.

Kako naprej?

Krčani v naslednjem krogu gostijo ekipo Črnomlja, Sevničani pa ekipo RK Grosuplje.